Sprendimai

UAB "Dicto Citius" projektuoja, diegia, aptarnauja bei modernizuoja įvairios paskirties šviesolaidinius tinklus. 
 
Metro sprendimai
Plėtojant paslaugų spektrą bei apimtis operatoriai ir telekomunikacinių paslaugų teikėjai susiduria su nuolat augančiu duomenų perdavimo poreikiu.

UAB "Dicto Citius" siūlo savo klientams CWDM/DWDM tinklų sujungimo sprendimus. Naudojant šiuos sprendimus paslaugos gali būti teikiamos per vieną ar kelias skaidulas, o perduodamų duomenų  greitaveika gali siekti 40G per vieną kanalą. Teikiamų paslaugų optinių linijų be tarpinių stiprintuvų atstumas – daugiau nei 300 km. Mūsų siūlomi sprendimai yra pagrįsti naujausiomis duomenų perdavimo technologijomis:

  • Naujos kartos duomenų siuntimo klaidų korekcijos funkcija (NG FEC); 
  • Unikali elektrinės grandinės add/drop (daisy chain) funkcija, leidžianti lanksčiai organizuoti duomenų perdavimo kanalus duomenų perdavimo tinkle;
  • Modulinė įrenginių platforma, leidžianti vienu kanalu pateikti  įvairių protokolų ir greitaveikų paslaugas: Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 10G LAN 10G WAN, Fiber Channel, ASI SDI ar HD-SDI, STM1/4/16/64;
  • Valdomi lazeriai, leidžiantys keisti nešančiosios bangos ilgį ir (ar) stiprumą;
  • Kitos unikalios funkcijos.

 

Prieigos sprendimai

Tobulėjant informacinėms technologijoms, iš esmės keičiasi kompiuterinių, komunikacinių ir televizijos technologijų galimybės ir paslaugų įvairovė.

Telekomunikacijų tinklai ir interneto prieigos turi būti pritaikyti tiek paslaugų teikėjų, tiek pirkėjų poreikiams. Sėkmingai diegiamos visiškai naujo pobūdžio interaktyviosios paslaugos, tokios kaip raiškioji IPTV ar plačiajuostis internetas, kelia ypatingus reikalavimus  telekomunikacinei prieigos sprendimų įrangai.

UAB "Dicto Citius" teikia platų prieigos sprendimų ir paslaugų, pagrįstų naujausiomis technologijoms, spektrą: optinės prieigos keitikliai bei komutatoriai,  namų vartotojų modernūs įrenginiai, skirti daugiafunkcinėms paslaugoms (internetui, televizijai, telefonijai).

 

FTTO sprendimai.

Šiuolaikiniams verslo centrams, bankams, mokymo įstaigoms, ligoninėms, viešbučiams, valstybinėms institucijoms, pramogų ir sporto arenoms  dėl nuolat augančio duomenų srautų bei paslaugų kiekio atsiranda poreikis atnaujinti vidaus tinklus.

UAB "Dicto Citius" siūlo modernius FTTO tinklų sprendimus, kurie reikalingi duomenų ir balso perdavimo paslaugoms teikti per optinių tinklų infrastruktūrą. Lyginant su variniais komunikacijų tinklais, FTTO sprendimai turi šiuos  privalumus:
  • Nejautra EMS interferencijoms;
  • Sujungimo kabelio ilgis yra neribojamas;
  • Informacijos perdavimo saugumas;
  • Ženkliai mažesnė erdvė kabeliavimui skirtų kanalų ;
  • Neribojamas ir lengvai keičiamas visų sujungimų pralaidumas;
  • FTTO yra saugi aplinkai - žalioji technologija;
  • supaprastintas tinklo administravimas;
  • daugelis kitų privalumų padedančių sutaupyti instaliuojant bei eksploatuojant komutacinius tinklus.

Teikiant kelių rūšių paslaugas ir naudojant vieną šviesolaidinio sujungimo liniją, gaunamas optimalus tinklo resursų išnaudojimas. Toks sujungimas sumažina kabelių kiekį, investicijų (CAPEX)  ir priežiūros (OPEX)  išlaidas, nes pavyzdžiui tampa nebereikalingos papildomos telefonų linijų ar vaizdo stebėjimo sistemų tinklo, ar bevielio  WiFi tinklo instaliacijos, nes šie įrenginiai lengvai įdiegiami panaudojant jau esamą šviesolaidinio tinklo infostruktūrą ir MICROSENS FTTO komutatorius su POE technologija.  FTTO sprendimų investicijos yra ilgalaikės, nebereikalauja pakartotinų instaliacijos darbų, kurie neretai atlikus pastatuose dekoravimo darbus tampa neįmanomi ar labai sudėtingi.

Dedikuotas tinklų ir ryšio sprendimas – kompleksinis sprendimas, kuriuo užtikrinamas saugus ir patikimas ryšys tarp kliento objektų. Atsižvelgiant į kliento poreikius, pasiūloma reikiama ryšio sparta, prieinamumas ir saugumo lygis.
Patyrę UAB "Dicto Citius" specialistai yra įgyvendinę sudėtingus tarptautinius sprendimus, todėl gali suteikti aukščiausią informacijos saugumo ir prieinamumo lygį garantuojančią tinklo infrastruktūrą.
 

Virtualieji privatūs tinklai (VPN) – tai saugus atskirų, nutolusių kompiuterinių tinklų sujungimas per internetą arba skirtąją liniją. UAB "Dicto Citius" teikia VPN paslaugas, kurios įmonės padaliniams suteikia galimybę optimaliai organizuoti darbą ir tarpusavyje, tarp keliaujančių ar namuose dirbančių darbuotojų, operatyviai keistis duomenimis. Tarpusavyje sujungiami vietiniai kompiuteriai bei įvairi telekomunikacinė įranga: vietinės telefonų stotelės, maršrutizatoriai, duomenų perdavimo bei komutavimo įrenginiai. Įsigijusios VPN tinklą įmonės gali centralizuotai ir vieningai naudotis įvairiomis verslo valdymo, apskaitos, telefonijos ir kt. sistemomis.

 

Rezervinio ryšio sprendimas leidžia pateikti klientui papildomą ryšio liniją. Sutrikus pagrindinei ryšio linijai automatiškai pasitelkiama atsarginė. Toks dubliavimas užtikrina patikimą interneto ryšį.

Pramoniniai duomenų perdavimo sprendimai taikomi:


 • Energetikos įmonėse;
 • Gamybos įmonėse;
 • Geležinkelių  infrastruktūroje;
 • Chemijos pramonėje;
 • Specialios paskirties objektuose;
 • Vaizdo, duomenų perdavimo ir apsaugos sistemose.

Šiuolaikiniame pasaulyje perduodamų duomenų apsauga yra kaip niekada svarbi. Vystantis duomenų perdavimo technologijoms, net šviesolaidinio tinklo terpė nėra nepažeidžiama perduodamų duomenų nuskaitymui. UAB "Dicto Citius" teikia ir integruoja įvairių lygmenų šviesolaidinių linijų būklės stebėsenos sistemas bei perduodamų duomenų šifravimo įrangą. 

 

Linijos fizinių pokyčių stebėsena. Pakankamai efektyvios paprastos sistemos fiksuoja ir praneša vartotojui net apie nežymius (0.1 dB) šviesolaidinių linijų parametrų pokyčius.

Tuo tarpu sudėtingesnės sistemos realiu laiku indikuoja ne tik linijos parametrų pokyčius, bet ir tikslią pokyčio vietą.  

 

Perduodamų duomenų šifravimas. Aukštesnis lygmuo duomenų perdavimo saugume yra perduodamų duomenų 256bit AES šifravimas realiu laiku. 

Pagrindinės šiuolaikių šifravimo sistemų savybės yra:

 • aukštas našumas, nedarantis įtakos duomenų perdavimui;
 • palaikomi įvairūs protokolai: ATM, SDH, Ethernet, Fiber Chanel ir greitaveikos nuo 100 Mbps iki 10 Gbps;
 • atitikimas standartams: FIPS 140-2 L3, CC EAL3, BSI, NATO.

 

UAB "Dicto Citius" siūlo unikalius virtualių privačių tinklų (VPN) sprendimus. Naudodamos šiuos sprendimus, įmonės ar organizacijos gali sukurti vieningą ir saugų virtualų duomenų perdavimo tinklą, kuris užtikrina ypač aukštą perduodamų duomenų saugumą.
Įmonės ar įstaigos vietinis tinklas (LAN), taikant VPN įrangą, peržengia biuro patalpų ribas ir dėl interneto tampa virtualus bei pasiekiamas iš bet kurio pasaulio taško. VPN įranga viešajame internete sukuria virtualius tunelius, o siunčiama informacija yra papildomai koduojama, todėl pavyksta užtikrinti itin aukštą perduodamos informacijos saugumą. Įmonės gali užtikrinti ne tik saugų apsikeitimą duomenimis savo padaliniams, ber ir saugų prisijungimą savo verslo partneriams prie dedikuotų įmonės resursų: duomenų bazių, sandėlių ir kt.
Įranga gali būti naudojama tiek mažose įmonėse, kurios turi vieną ar du padalinius ir keletą mobilių ar namuose dirbančių darbuotojų, tiek ir stambiose įmonėse, turinčiose keletą dešimčių filialų ir šimtus keliaujančių darbuotojų. Keliaujantys darbuotojai viešbučiuose, viešuosiuose interneto prieigos taškuose gali greitai ir saugiai prisijungti prie įmonės LAN tinklo, esančio kitame mieste ar užsienio šalyje, ir naudotis visomis galimybėmis, tarsi būtų savo darbo vietoje.
 
 

UAB "Dicto Citius" kartu su savo partneriais įgyvendina mobilaus biuro sprendimus. Naudodamos šiuos sprendimus, įmonės gali lengvai sujungti savo padalinius ir dirbančius namuose bei dažnai keliaujančius darbuotojų kompiuterius į vieningą ir saugų virtualų įmonės tinklą. Mobilus biuras suteikia saugią prieigą prie leistinų įmonės resursų, integruoja jų telefonus į vieningą įmonės ryšio sistemą ir  efektyviai sumažina sąnaudas. Taip pat galima saugi prieiga per viešuosius prieigos taškus (HotSpots).

 

 

Mobilaus biuro privalumai:

 • Centrinė būstinė ir filialai yra sujungiami per virtualų privatų tinklą (VPN). Dėl IP telefonijos (VoIP) nereikia mokėti už telefonų skambučius ir konferencinį ryšį tarp įmonės padalinių;
 • Kiekvienas darbuotojas gali būti pasiekiamas trumpuoju PBX numeru net tada, kai jis yra namuose ar užsienyje;
 • Naujas įmonės padalinys yra lengvai ir greitai integruojamas į esamą VPN tinklą be poreikio atnaujinti brangią PBX sistemą;
 • Priežiūra ir aptarnavimas yra vykdomi centralizuotai, todėl nebūtina kiekviename padalinyje turėti brangiai kainuojančių IT specialistų;
 • Namų biuro darbo vietos gali būti integruotos į įmonės virtualų privatų tinklą tik keliais kompiuterio pelės mygtukų paspaudimais.

 


 

 

 


Šiuolaikiniams verslo centrams, bankams, mokymo įstaigoms, ligoninėms, viešbučiams, valstybinėms institucijoms, pramogų ir sporto arenoms dėl nuolat augančių duomenų srautų bei paslaugų kiekio atsiranda poreikis atnaujinti vidaus tinklus.

 

Besikeičiant technologijoms, augant vartotojų poreikiams duomenų perdavimui, atnaujinti viso pastato UTP kabelius į aukštesnės kategorijos yra brangu. Tuo tarpu optiniai tinklai yra ilgaamžiai, atsparūs technologijų kaitai ir šiuolaikiniame biure apjungia daugelį privalumų. UTP kabeliai naudojami tik prijungti galinius įrenginius: kompiuterius, IP telefonus, IP kameras ir kitus. 

 

 

 

Šviesolaidinės ir klasikinės tinklų infrastruktūros savybių palyginimas

 ▪ Neribotas duomenų perdavimo linijos ilgis

▪ Neribota duomenų perdavimo sparta

▪ Naudojama mažiau erdvės kabeliavimo kanalams

▪ Mažesnės priežiūros sąnaudos (aušinimo, maitinimo, aptarnavimo, prieigos kontrolės, priešgaisrinės saugos)

▪ Mažesnė diegimo kaina

▪ Sutaupoma iki 75% instaliavimo medžiagų

▪ Nebūtina tarpinė aktyvinė komutavimo įranga

▪ Ilgesnis tarnavimo laikas

▪ Aukštas atsparumas elektromagnetiniams trikdžiams

▪ Keičiantis technologijoms, modernizuojant tinklą, nereikia keisti kabelių

▪ Didesnis tinklo saugumas

▪ MICROSENS komutatorių pagalba PoE, PoE+ įrenginių pajungimas

 

▪ Duomenų perdavimo linijų ilgis iki 100 m

▪ Mažesnis pralaidumas vienam vartotojui

▪ Būtina papildoma aktyvinė tarpinė įranga, montavimo spintos, eikvojama pastato erdvė

▪ Papildomos energijos sąnaudos įrengiant oro kondicionavimą ir papildomą maitinimą

▪ Kiekvienam galiniam įrenginiui reikalingas centrinio komutatoriaus prievadas

▪ Aukštesnis jautrumas elektromagnetiniams trikdžiams

▪ Keičiantis technologijoms reikia keisti duomenų perdavimo tinklo kabelius

▪ Paprastas PoE funkcijos įgyvendinimas

 

 

 

 Modernaus tinklo pagrindinis elementas – MICROSENS komutatorius

 

MICROSENS G6 kartos Gigabit Ethernet komutatorius apjungia technologinius šviesolaidinių linijų ir UTP tinklo privalumus.

 

▪ Kompaktiškas, neturintis judančių dalių

▪ Montuojamas į standartines 45mm paneles

▪ Įvairių spalvų

▪ Mažos energijos sąnaudos

▪ 4 x1Gbps vartotojo sąsajos, 1-2 x1Gbps apjungimo sąsajos

▪ Palaikomi saugumo protokolai (Port-based security, 802.1x,RADIUS)

▪ IEEE 802.3az, QoS (prioritization, DiffServ), VLAN (902.1q, 802.3ac), IGMP snooping, IPv4/v6-Dualstack, LLDP

▪ Vidinis maitinimas 230VAC arba išorinis -48VDC

▪ Palaikomas PoE+ funkcionalumas pagal IEEE 802.3at-2009 standartą

▪ Saugumo protokolai, tokie kaip HTTPS, SNMPv3, SSH

 

 

 

Vienas tinklas visiems sprendimams

Šiuolaikiška darbo aplinka reikalauja patogumo, ekonomiškumo bei saugumo.
 
MICROSENS FTTO yra integrali platforma pastatų automatikos sistemoms. Pastatų automatizacijos sistemos, naudojančios IP protokolą, tampa esamo duomenų perdavimo tinklo dalimi. Dėl programų, įdiegtų naujos kartos MICROSENS komutatoriuose, atsiranda galimybė pateikti daugybę naudingų funkcijų, kurių nebuvo galima realizuoti naudojant ankstesnes technologijas. Įvairūs jutikliai ir valdikliai, reikalingi apšvietimo, žaliuzių, šildymo, oro kondicionavimo, IT įrenginių kontrolei ir valdymui, gali bendrauti visame tinkle, nesvarbu, kurioje vietoje jie būtų įrengti. Atskirai darbo vietai, patalpai, vienam vartotojui arba jų grupei kuriami individualūs apšvietimo, šildymo, vėdinimo, duomenų prieigos scenarijai. Vartotojas gali individualiai prisitaikyti darbo vietą reikiamam funkcionalumui ir patogumui.
 
MICROSENS komutatoriai aplikacijų ir scenarijų pagalba valdo IP įrenginius. Taip pat yra galimybė apjungti kitas įvairiais protokolais valdomas sistemas (KNX, Homematic, Z-Wave, EnOcean, IP500).
 
MICROSENS šviesolaidiniai sprendimai yra neatsiejama šiuolaikinio modernaus biuro dalis.